Rekrutacja
AUTOMOTIVE

Pozyskiwanie specjalistów do motoryzacji

Polska branża motoryzacyjna zatrudnia ponad 160 tysięcy pracowników. Dużą część tej grupy stanowią wysoko wykwalifikowani specjaliści,  inżynierowie, managerowie średniego i wyższego szczebla. Nasz zespół oferuje współpracę z działami HR przy procesie rekrutacyjnym obszaru automotive. Zamiast samodzielnie szukać ekspertów, możesz polegać na naszej pomocy. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i najlepszej strategii znajdziemy dla Ciebie najbardziej utalentowane osoby.

“Szukam automatyka”, czyli o wyzwaniach w rekrutacji do branży automotive

W Hr Project rozumiemy specyfikę tej branży i problemy w znalezieniu pracowników. Pozyskiwanie najlepszych z nich prowadzimy przy zastosowaniu sprawdzonych metodologii metodologii, jak na przykład metoda direct search, która sprawdza się doskonale w rekrutacjach specjalistycznych. Rekrutacje w branży automotive z pewnością należą do tej grupy. Dzięki naszym metodom dostarczamy wysoko wykwalifikowanych fachowców do wielu projektów. Dbamy o to, aby nasi klienci mieli jak najlepszych w swojej klasie ekspertów pracujących dla ich firm. 

Dzięki udokumentowanym wynikom oraz zrozumieniu specyfiki rekrutacji w tej branży, zyskaliśmy pozycję partnera biznesowego wielu firm. 

Rekrutacja prowadzona przez HR Project polega na powierzaniu realizacji projektów rekrutacyjnych dla automotive grupie dedykowanych konsultantów, którzy są w stanie połączyć potrzeby kandydatów z oczekiwaniami przyszłych pracodawców. Takie podejście sprawia, że zakończone rekrutacje jesteśmy w stanie objąć okresem gwarancji, który jest jednym z istotnych czynników naszej oferty.

Proces rekrutacji w branży automotive, czyli jak znaleźć idealnego kandydata?

Pierwszym krokiem przy pozyskiwaniu specjalistów jest staranne określenie wymagań oraz stworzenie wiarygodnego i kompleksowego opisu oferty pracy dla danego stanowiska. Z gotowymi podstawami możemy przejść do kolejnego etapu – poszukiwania i selekcji pracowników.

Niezależnie od tego, czy są to doświadczone osoby, czy nowe na rynku, każdy chce zatrudnić najbardziej wydajnych i wykwalifikowanych pracowników z wiedzą techniczną, umiejętnościami, zaangażowaniem i pasją. Powinni oni zatem pochwalić się:
Zakresem umiejętności – może to być obsługa urządzeń, znajomość nowych technologii,, programów czy odpowiedni staż pracy. Tego typu wymagania są każdorazowo ustalane do konkretnego stanowiska. Cechy osobowości zwykle są związane z charakterem pracy i specyfiką branży, jednak biorąc także pod uwagę środowisko, w którym będzie działał kandydat, możemy stworzyć idealny profil osobowościowy przyszłego pracownika. Branża automotive jest wymagająca w stosunku do kandydatów, stąd nasze indywidualne podejście do każdego projektu rekrutacyjnego. Pracujemy także nad stałą poprawą jakości naszej pracy. 

Jakie cechy charakteru są zwykle pożądane w branży automotive?

Idealny pracownik powinien rozumieć potrzebę samorozwoju i być na bieżąco w swojej karierze. Obszar motoryzacji jest dynamiczny, charakteryzuje się różnymi możliwościami pracy. Branża motoryzacyjna jest dynamiczna i należy do kategorii innowacyjnych. Wymusza to pośrednio konieczność samodzielnego zgłębiania wiedzy przez pracownika z różnym poziomem doświadczenia.Warto, aby była to osoba dbająca o swoje kompetencje, uczestnicząca w szkoleniach, zgłębiająca wiedzę we własnym zakresie dobrze zarządzająca czasem czy projektująca jako freelancer w systemie interesującym klienta. Są to tylko niektóre z przykładów utwierdzających nas w przekonaniu, że dana osoba posiada pożądaną przez nas cechę.

Specjalista, którego nie dotyczy syndrom “skoczka”

Tak zwany “Skoczek” to osoba, która, który bardzo często swoją zmienia pracę. Czasami nie oznacza to od razu, że taka osoba jest nielojalnym pracownikiem. Dużym wyzwaniem w stosunku do tego typu osób jest zrozumienie motywacji, która powodowała częste zmiany stanowiska. Może okazać się, że mamy do czynienia z bardzo ambitnym pracownikiem, któremu dotychczasowe miejsca pracy nie pozwalały na pełne wykorzystanie swojego potencjału i możliwości. Warto również pamiętać, że krótkoterminowe zadania projektowe, do których zatrudniani są profesjonaliści z tej branży, także wymuszają na nich częste zmiany miejsca pracy.

Realizowane przez nas projekty rekrutacyjne dla firm z branży automotive pełne są przykładów, kiedy to ustalenie motywacji potencjalnego pracownika doprowadziło do pozyskania kompetentnego i lojalnego kandydata na dane stanowisko, podczas gdy sama analiza CV wskazywała na nieco inną sytuację.

Dla klientów

Poszukujesz wsparcia w pozyskaniu pracownika do branży motoryzacyjnej? Skontaktuj się z nami a chętnie Ci w tym pomożemy! Zadzwoń pod numer 513 30 46 17 i pozwól nam zoptymalizować proces rekrutacji.

Dla kandydatów?

Poszukujesz nowych wyzwań w branży automotive? Skontaktuj się z nami

Jesteśmy zespołem
doradców personalnych

Specjalizujemy się w rekrutacji programistów i szkoleniach personalnych

Nasz zespół tworzą ludzie, którzy to, co robią, traktują bardzo poważnie. Ciągłe szlifowanie umiejętności i rozbudowywanie potencjału naszych doradców personalnych pozwala nam tworzyć zespół - jeden z lepszych w tej branży.

Doradztwo
personalne

Rekrutacje
specjalistyczne

Profesjonalne
szkolenia

Testy
psychologiczne

Rekrutacja
programistów

Rekrutacja
managerów

Dyrektor
na godziny