Rekrutacja
AUTOMOTIVE

Pozyskiwanie specjalistów
do motoryzacji

Polska branża motoryzacyjna zatrudnia ponad 160 tysięcy pracowników. Dużą część tej grupy stanowią wysoko wykwalifikowani specjaliści i managerowie średniego i wyższego szczebla. Nasz zespół współpracuje z działami HR przy rekrutacjach automotive.


“Szukam automatyka”, czyli o wyzwaniach w rekrutacji do branży automotive

W Hr Project rozumiemy specyfikę branży automotive i problemy w znalezieniu najlepszych pracowników. Korzystamy ze sprawdzonych metodologii – metoda direct search sprawdza się doskonale w rekrutacjach specjalistycznych. Rekrutacje w branży automotive z pewnością należą do tej grupy.

Dzięki udokumentowanym wynikom oraz zrozumieniu specyfiki rekrutacji w branży motoryzacyjnej, zyskaliśmy pozycję partnera biznesowego wielu firm.

HR Project powierza realizację projektów rekrutacyjnych dla automotive grupie dedykowanych konsultantów, którzy są w stanie połączyć potrzeby kandydatów z oczekiwaniami przyszłych pracodawców. Takie podejście sprawia, że zakończone rekrutacje jesteśmy w stanie objąć okresem gwarancji, który jest jednym z istotnych czynników naszej oferty.


Proces rekrutacji w branży automotive, czyli jak znaleźć idealnego kandydata?

Pierwszym krokiem przy rekrutacjach specjalistów jest staranne określenie wymagań oraz stworzenie wiarygodnego i kompleksowego opisu stanowiska. Z gotowymi podstawami możemy przejść do kolejnego etapu – poszukiwania i selekcji pracowników.

Zakres umiejętności – obsługa urządzeń, programów czy odpowiedni staż pracy są każdorazowo ustalane do konkretnego stanowiska. Cechy osobowości zwykle są związane z charakterem pracy i specyfiką branży, jednak biorąc także pod uwagę środowisko, w którym będzie działał kandydat, możemy stworzyć idealny profil osobowościowy przyszłego pracownika. Branża automotive jest wymagająca w stosunku do kandydatów, stąd nasze indywidualne podejście do każdego projektu rekrutacyjnego. Pracujemy także nad stałą poprawą jakości naszej pracy. Zachęcamy do zapoznania się z case study – optymalizacja procesu rekrutacyjnego, który wykonaliśmy wraz z firmą Data Divers.


Jakie cechy charakteru są zwykle pożądane w branży automotive?

Kandydat, który rozumie potrzebę samorozwoju i bycia na bieżąco. Branża motoryzacyjna jest dynamiczna i należy do kategorii innowacyjnych. Wymusza to pośrednio konieczność samodzielnego zgłębiania wiedzy przez specjalistów z różnym poziomem doświadczenia. Kandydat uczestniczący w szkoleniach, zgłębiający wiedzę we własnym zakresie czy projektujący jako freelancer w systemie interesującym klienta, to tylko niektóre z przykładów utwierdzających nas w przekonaniu, że dana osoba posiada tą cechę.


Specjalista, którego nie dotyczy syndrom “skoczka”

“Skoczek” to kandydat, który bardzo często zmienia pracę. Czasami nie oznacza to od razu, że taka osoba jest nielojalnym pracownikiem. Dużym wyzwaniem w stosunku do tego typu osób jest zrozumienie motywacji, która powodowała częste zmiany pracy. Może okazać się, że mamy do czynienia z osobą bardzo ambitną, której dotychczasowe stanowiska nie pozwalały na pełne wykorzystanie potencjału. Krótkoterminowe zadania projektowe, do których zatrudniani są specjaliści z tej branży, także wymuszają na kandydatach częste zmiany pracodawcy.

Realizowane przez nas projekty rekrutacyjne dla firm z branży automotive pełne są przykładów, gdy ustalenie motywacji doprowadziło do pozyskania kompetentnego i lojalnego kandydata na dane stanowisko, podczas gdy sama analiza CV wskazywała coś innego.


Dla klientów

Poszukujesz wsparcia w przeprowadzeniu rekrutacji do branży motoryzacyjnej? Skontaktuj się z nami pod numerem 513 30 46 17 i pozwól nam zoptymalizować proces rekrutacji.

Dla kandydatów?

Poszukujesz nowych wyzwań w branży automotive? Skontaktuj się z nami