Oferta pracy:

Senior Backend developer, Wrocław/ zdalnie

Opublikowano 4 miesiące temu

Aktualnie dla Naszego Klienta z branży elektroenergetycznej prowadzimy proces rekrutacyjny na stanowisko: Backend developer (miejsce pracy: Wrocław/ zdalnie).

Zakres obowiązków:

  • Projektowanie, rozwijanie i utrzymywanie złożonych aplikacji biznesowych,
  • Tworzenie interfejsów programistycznych aplikacji (API),
  • Pisanie testów jednostkowych dla funkcjonalności, utrzymanie istniejących testów,
  • Uwzględnianie wymagań niefunkcjonalnych i bezpieczeństwa,
  • Projektowanie, implementacja i optymalizacja algorytmów używanych w aplikacji,
  • Projektowanie oraz implementacja usług integracyjnych,
  • Nadzór nad dokumentacją projektową i powykonawczą w zakresie backendu,
  • Udział w procesie serwisowania aplikacji,
  • Współtworzenie standardów projektowania i wytwarzania rozwiązań w warstwie backendowej, analiza narzędzi i technologii dostępnych na rynku.,
  • Prototypowanie wykorzystania nowych technologii w projektowanych rozwiązaniach,
  • Projektowanie architektury systemu informatycznego we współpracy z architektem biznesowym i systemowym,
  • Zapewnianie synergii architektonicznej dostarczanych rozwiązań w ramach projektu,
  • Współodpowiedzialność za dostarczenie rozwiązań w zakresie przyjętej technologii zgodnie z założonym harmonogramem,
  • Współpraca z zespołem devops w celu zapewnienia wykonalności rozwiązania i spełnienia wymagań niefunkcjonalnych w szczególności wymagań bezpieczeństwa,
  • Prowadzenie uzgodnień z klientem dotyczących wykonalności projektowanych rozwiązań w kontekście stawianych wymagań (termin, zakres, wymagania niefunkcjonalne,…),

Oczekiwania:

  • 4/5-letnie doświadczenie w pracy na podobnym stanowisku,
  • Bardzo dobra znajomość Javy, ewentualnie C++, SQL (PL/SQL)), Oracle,
  • Znajomość narzędzi automatyzujących proces budowy apikacji,
  • Znajomość zagadnień oraz rozumienie wymagań zawiązanych z procesem SSDLC,
  • Znajomość zagadnień związanych z bezpieczeństwem aplikacji,
  • Znajomość XML, umiejętność wykorzystania UML przy tworzeniu dokumentacji,
  • Umiejętność tworzenia zapytań do relacyjnych baz danych,
  • Umiejętność przygotowania testów jednostkowych,
  • Znajomość zagadnień związanych z tworzeniem usług integracyjnych,
  • Umiejętność pracy z repozytorium GIT,
  • Znajomość podstawowych wzorców projektowych,
  • Znajomość języka angielskiego A2/B1,
  • Znajomość zagadnień związanych z tworzeniem oraz wykorzystywaniem WebSerwisów w technologiach SOAP oraz REST,
  • Umiejętność pracy w projektach zwinnych z wykorzystaniem JIRA i Confluence,

Oferujemy:

  • Pracę w stabilnej firmie, o ugruntowanej pozycji na rynku w biurze we Wrocławiu, Warszawie lub hybrydowo (z możliwością pracy zdalnej),
  • Atrakcyjne wynagrodzenie (10 000- 25 000zł),
  • Preferowana umowa o pracę (możliwość negocjacji również kontraktu B2B),
  • Bardzo szeroki pakiet benefitów: prywatna opieka medyczna, karta Multisport, atrakcyjne bonusy okolicznościowe, premie roczne, laptop, telefon.