Oferta pracy:

Specjalista/Operator pieców hutniczych, Zawiercie

Opublikowano 6 miesięcy temu

Aktualnie dla naszego Klienta ze Śląska poszukujemy do nowo powstającego zakładu Kandydata na stanowisko Specjalisty/Operatora pieców hutniczych, Zawiercie

Zakres obowiązków:

  • Obsługa pieców metalurgicznych łukowych oraz konwertorowych: przeprowadzanie spustu metalu i żużla, wymiana elektrod, przepalanie otworów spustowych (obsługa lancy tlenowej);
  • Obsługa instalacji pomocniczych (chłodzenia, oczyszczania gazów);
  • Nadzór i kontrola procesu technologicznego;
  • Obsługa narzędzi i elektronarzędzi;
  • Bieżące identyfikowanie i reagowanie na problemy pojawiające się przy eksploatacji urządzeń i instalacji, monitorowanie i podejmowanie działań prewencyjnych;
  • Wykonywanie poleceń kierownika zmiany m.in. związanych z weryfikacją prawidłowego funkcjonowania procesów technologicznych oraz z organizacją prowadzenia prac, szczególnie związanych z podwyższonym ryzykiem (postój instalacji, wyłączenia/remonty urządzeń, prace związane z rozbudową terminalu itp.);
  • Czynności uruchamiania, normalnej eksploatacji, zatrzymywania planowego i awaryjnego systemów i urządzeń koordynowane przez Kierowników Zmian;
  • Kontrola wskazań urządzeń, inspekcje zmianowe i zgłaszanie zaobserwowanych nieprawidłowości Kierownikowi Zmiany;
  • Obsługa suwnicy, wciągników sterowanych z poziomu 'zero’, prace transportowe przy obsłudze linii;
  • Przestrzeganie zasad BHP.

Oczekiwania:

  • Min. roczne doświadczenie w pracy w przemyśle metalurgicznym (huty/odlewnie) przy obsłudze pieców metalurgicznych;
  • Znajomość obsługi procesów technologicznych w zakładach pracy o ruchu ciągłym;
  • Gotowość do pracy w systemie 3-zmianowym;
  • Mile widziane: uprawnienia UDT na suwnice i wózki jezdniowe;
  • Proaktywne podejście do rozwiązywania problemów, inicjatywa;
  • chęć rozwoju i pozyskiwania nowych kompetencji.

Oferujemy:

  • Stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę;
  • Możliwość posiadania karty Multisport oraz pakietu medycznego;
  • Rozwój w ramach wzrostu organizacji;
  • Pracę w nowej, bezpiecznej fabryce
  • Dobrą atmosferę pracy;
  • Szkolenia.