Oferta pracy:

Specjalista ds. Pirometalurgii, Zawiercie

Opublikowano 1 rok temu

Aktualnie dla naszego Klienta ze Śląska poszukujemy do nowo powstającego zakładu Kandydata na stanowisko Specjalisty ds. pirometalurgii.

Zakres obowiązków:

  • udział w pracach w ramach fazy badawczo-rozwojowej (B+R) Projektu i opracowywanie nowych technologii recyklingu odpadów z odzyskiem metali;
  • optymalizacja i testowanie technologii pirometalurgicznych pod kątem wykonalności i wydajności;
  • tworzenie i prowadzenie dokumentacji procesowej, dokumentacji produktowej i materiałowej;
  • optymalizacja procesów pirometalurgicznych i produktów;
  • wsparcie działań, realizowanych przez Pracodawcę w fazie pierwszego wdrożenia (FID) opracowanych innowacyjnych technologii w drodze budowy pilotażowego zakładu przemysłowego w ramach Projektu;
  • identyfikacja głównych problemów technologicznych (technical locks) i proponowanie rozwiązań, zmierzających do ich rozwiązania;
  • współpraca z dostawcami technologii oraz personelem technicznym i pomocniczym zatrudnionym do obsługi pierwszego zastosowania w przemyśle;
  • realizowanie innych zadań pozostających w zakresie pierwszego wdrożenia w Projekcie, a powierzonych do realizacji;
  • prowadzenie szczegółowej i rzetelnej dokumentacji prowadzonych prac w ramach fazy B+R oraz pierwszego wdrożenia zgodnie z obowiązującymi przepisami, wytycznymi, instrukcjami i zaleceniami.

Oczekiwania:

  • wykształcenie wyższe: metalurgia, inżynieria materiałowa;
  • doświadczenie zawodowe w pracach związanych z rozwojem technologii metalurgicznych (pirometalurgicznych), procesów i urządzeń;
  • doświadczenie w realizacji wdrożeń technologicznych;
  • doświadczenie w kontroli powdrożeniowej – monitorowanie i adaptacja, walidacja procesów;
  • prawo jazdy.
  • komunikatywna znajomość języka angielskiego;
  • umiejętność analitycznego myślenia i skrupulatność;
  • samodzielność w realizacji zadań i umiejętność pracy w zespole.</li

Mile widziane:

  • doświadczenie w pirometalurgii (metali żelaznych i/lub nieżelaznych), doświadczenie w projektowaniu instalacji technologicznych;
  • doświadczenie w projektowaniu instalacji technologicznych.

   Oferujemy:

  • Stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę;
  • Możliwość posiadania karty Multisport oraz pakietu medycznego;
  • Rozwój w ramach wzrostu organizacji;
  • Miłą atmosferę;
  • Szkolenia.