Oferta pracy:

Kierownik działu księgowości, Kraków/zdalnie

Opublikowano 2 miesiące temu

Aktualnie prowadzimy proces rekrutacyjny na stanowisko: Kierownika działu księgowości, dla Klienta prowadzącego badania kliniczne

Obowiązki:

  • Nadzór nad procesami rachunkowości i finansów;
  • Procesowanie przychodzących dokumentów finansowych;
  • Udział w kształtowaniu i realizacji strategii finansowej firmy;
  • Przygotowanie raportów wewnętrznych; utrzymanie budżetu firmy, monitorowanie wydatków i zarządzanie prognozami;
  • Przygotowanie raportów zewnętrznych (miesięczne i kwartalne raporty oraz wsparcie w sporządzaniu rocznych sprawozdań);
  • Określanie istotnych wskaźników i KPI w celu zapewnienia efektywnego działania firmy oraz przestrzegania wszystkich odpowiednich przepisów;
  • Odpowiedzialność za płynność finansową, przepływy pieniężne, zabezpieczenie ryzyka kursowego oraz stóp procentowych;
  • Współpraca z zewnętrznym zespołem ds. wynagrodzeń, zewnętrznymi księgowymi i innymi dostawcami usług;
  • Zarządzanie umowami.

Wymagania:

  • Samodzielność i wiedza z zakresu rachunkowości;
  • Umiejętności analityczne i dbałość o szczegóły;
  • Doświadczenie z programem MS Business Central (dawniej Navision) oraz zaawansowana znajomość w zakresie programu Excel;
  • Co najmniej 5 lat doświadczenia w Operacjach Finansowych i umiejętności techniczne;
  • Dyplom licencjata z zakresu finansów, rachunkowości lub kontroli. Kwalifikacje takie jak 'Księgowy Bilansista, ‘Bilanzbuchhalter’, ‘Steuerberater’ będą dodatkowym atutem;
  • Praktyczna znajomość przepisów i regulacji w Niemczech i Szwajcarii będzie dodatkowym atutem;
  • Znajomość języka polskiego i angielskiego w stopniu zaawansowanym. Znajomość języka niemieckiego będzie dodatkowym atutem;
  • Pozwolenie na pracę w UE.
  • Mile widziane: doświadczenie w rozliczeniu spółek szwajcarskich lub niemieckich.
  • Mile widziane: doświadczenie w start-upie.

Oferujemy:

  • Międzynarodowy i kulturowo zróżnicowany zespół pasjonatów, którzy pragną uczynić świat lepszym miejscem i promować naukę poprzez badania kliniczne;
  • Możliwość pracy zdalnej;
  • Wspaniałe korzyści (autonomia, elastyczne godziny pracy, budżet na sprzęt oraz wydarzenia zespołowe);
  • Rolę w firmie gdzie będziesz mógł/mogła projektować procesy i wnosić własne pomysły;
  • Konkurencyjne wynagrodzenie oraz możliwość wpływania na rozwój naszej firmy i kształtowania jej przyszłości.