Dodane 2 tygodnie dni temu

Kierownik działu kadr i administracji, Katowice

Zakres obowiązków:

  • zarządzanie Działem Administracji i Kadr oraz sekretariatem Spółki (dużego polskiego podmiotu o ugruntowanej pozycji);
  • nadzór nad prowadzeniem kompleksowej obsługi administracyjnej spółki, obiegiem dokumentów kadrowych, prawnych i księgowych;
  • zlecanie płatności wynagrodzeń i faktur do Działu Księgowości po akceptacji;
  • współpraca z Dyrektorem Finansowym oraz współpraca z Działem Prawnym;
  • nadzór nad rozliczaniem i nadzorowaniem ewidencji czasu pracy oraz prawidłowym naliczaniem płac;
  • nadzór nad prawidłowym prowadzeniem dokumentacji pracowniczej (skierowania na badania, uprawnienia, szkolenia BHP- wstępne i okresowe);
  • nadzór nad przygotowywanie dokumentów związanych z zatrudnieniem: umów o pracę, umów cywilno-prawnych, wypowiedzeń, świadectw pracy, upomnień, zwolnień ze świadczenia pracy, skierowania na badania okresowe, szkolenia i innych;
  • nadzór nad przygotowywaniem dokumentów zgłoszeniowych i rozliczeniowych do ZUS;
  • nadzór nad sporządzanie deklaracji ZUS, PDOF, PFRON i sprawozdań GUS oraz kontakt z instytucjami zewnętrznymi (ZUS, US, GUS, PFRON)

Wymagania:

  • wykształcenie wyższe z dziedziny kadr, płac, zarządzania zasobami ludzkimi, księgowość;
  • min. 5 lat doświadczenia w obszarze płac, kadr, podatków;
  • wiedza i umiejętności z dziedziny kadr, płac, prawa pracy, umów zleceń;
  • umiejętność obsługi komputera: Windows, Office, Optima lub inne programy płacowe (mile widziane ABAS i Lotus);
  • wysoka komunikatywność, umiejętność analitycznego myślenia, bardzo dobra organizacja pracy, odpowiedzialność;
  • umiejętności zarządzania zespołem;
  • mile widziane doświadczenia kierownicze;
  • mile widziane doświadczenie w przepisach dotyczących zatrudniania obcokrajowców;
  • mile widziana znajomość języka rosyjskiego lub ukraińskiego
  • mile widziane prawo jazdy kat B
Kierownik działu kadr i płac, Katowice

Wymagany jest poprawny adres email.