Oferta pracy:

Dyrektor finansowy, Kraków

Opublikowano 2 lata temu

Aktualnie dla naszego Klienta z Krakowa poszukujemy kandydata na stanowisko Dyrektor finansowy.

Rekrutacja prowadzona jest dla dynamicznie rozwijającej się, blisko 100-osobowej firmy, która każdego dnia pracuje na swój sukces, dążąc do stania się niekwestionowanym liderem elektromobilności na rynku. Obecnie poszukują osoby, która wniesie powiew świeżości do firmy oraz jest gotowa na ciekawą, pełną wyzwań pracę w miejscu z ogromnym potencjałem rozwojowym.

Chcesz dołączyć do firmy stawiającej na nowoczesność oraz dostarczającej rewolucyjne rozwiązania w zakresie mikromobilności? Koniecznie zaaplikuj!

    Obowiązki:

    • Kontrola płynności finansowej. Planowanie wydatków, planowanie wpływów. Optymalizacja płynności – środki dostępne we właściwej wysokości we właściwym czasie. Zarządzanie płynnością – negocjacje dot. wcześniejszych spłat należności, wydłużenia terminów zobowiązań, organizowanie skont, finansowanie faktur poprzez faktoring;
    • Przygotowywanie budżetów poszczególnych działów. Kontrola realizacji budżetów. Doświadczenie w budżetowaniu. ;
    • Przygotowywanie wewnętrznych raportów i analiz wspomagających proces decyzyjny (CF, zestawienie zaległości płatniczych, plan płatności, zestawienia kosztów poszczególnych działów / projektów);
    • Nadzór nad systemem księgowym. Przygotowywanie deklaracji podatkowych;
    • Kontrola i raportowanie sald z poszczególnymi kontrahentami;
    • Nadzór nad systemem kadrowo płacowym. Przygotowywanie deklaracji rozliczeniowych;
    • Kontakt z Krajową administracją Skarbową, ZUS, GUS, KRS, składanie deklaracji, pozyskiwanie zaświadczeń;
    • Przygotowywanie okresowych sprawozdań księgowych. Współpraca z biegłym rewidentem przy audycie sprawozdania finansowego. Przygotowywanie zestawień i raportów do banków;
    • Doświadczenie w pozyskiwaniu finansowania: relacje z pracownikami banku (osobista znajomość z min. 5 dyrektorami oddziałów bankowych), znajomość procedur, formularzy, zasad przyznawania finansowania;
    • Doświadczenie w pozyskiwaniu finansowania rządowego. Znajomość projektów. Kontrola dostępności środków w instytucjach Państwowych;
    • Zarządzanie kilkuosobowym zespołem;
    • Tworzenie procesów i procedur działania kontrolingu;
    • Współpraca z managerami innych działów w celu poprawy efektywności biznesowej;
    • Nadzór nad windykacją należności;
    • Kontrola zobowiązań i planowanie wydatków;
    • Obsługa faktoringu;
    • Obsługiwanie sprzedaży w różnych walutach- USD, Euro;
    • Planowanie forward walutowy- koniecznie posiadane doświadczenie;
    • Poszukiwanie nowych rozwiązań z zakresu finansów dla Spółki;
    • Nadzorowanie i rozlicznie sprzedaży e-commerce- Amazon, Ebay, Allegro.

    Wymagania:

    • Wykształcenie wyższe (ekonomia, finanse, rachunkowość);
    • Minimum 5 letnie doświadczenie na stanowisku kierowniczym w działach finansowo – księgowych;
    • Doświadczenie w firmie szybko skalowalnej w której szybko trzeba budować i zmieniać procesy;
    • Wiedza z zakresu księgowości i rachunkowości;
    • Znajomość prawa podatkowego i przepisów regulujących działalność i sprawozdawczość przedsiębiorstw;
    • Umiejętność kierowania zespołem. Charyzma.;
    • Bardzo dobra znajomość programu ERP Optima, Platformy PUE ZUS;
    • Wysoko rozwinięte umiejętności analityczne i komunikacyjne;
    • Prawo jazdy kategorii B;
    • Otwartość na zmianę ;
    • Znajomość języka angielskiego.

    Co możemy Ci zaoferować:

    • Zatrudnienie na podstawie kontraktu B2B;
    • Atrakcyjny system premiowy;
    • Prywatną opiekę medyczną;
    • Narzędzia niezbędne do pracy: laptop, telefon;
    • Możliwość udziału w szkoleniach.