Administrator Systemów Informatycznych, Kraków- Praca zdalna

Opublikowano 1 rok temu

Aktualnie dla naszego klienta z branży finansowej poszukujemy Administratora Systemów Informatycznych.

Obowiązki:

  • Zarządzanie systemami baz danych oraz środowiskiem systemów operacyjnych dla baz danych, ich utrzymanie i optymalizowanie. ;
  • Konfiguracja i utrzymywanie środowisk stacji roboczych;
  • Zarządzanie aplikacjami i usługami systemu informatycznego domu maklerskiego, konfiguracja, aktualizacja, raportowanie nieprawidłowości w pracy do dostawców zewnętrznych;
  • Wdrażanie aplikacji tworzonych wewnętrznie i pochodzących od dostawców zewnętrznych;
  • Konsekwentne dążenie do tworzenia rozwiązań wysokiej jakości w obszarze rozwoju, modyfikacji, optymalizacji logiki biznesowej na bazie danych;
  • Monitorowanie i testowanie poprawności działania systemu informatycznego;
  • Analizowanie i interpretowanie oraz realizacja zapotrzebowań dot. rozwoju systemu informatycznego założeń do nich oraz wymagań funkcjonalnych i technicznych;
  • Przygotowywanie dokumentacji technicznej oraz użytkowej systemu informatycznego. Wsparcie systemów po godzinach w razie potrzeby.

Oczekiwania:

  • Minimum 2-3 lata doświadczenia na podobnym stanowisku;
  • Mile widziane wykształcenie wyższe informatyczne lub pokrewne;
  • Praktyczna znajomość zagadnień administrowania systemami baz danych Oracle w zakresie instalacji, konfiguracji, strojenia oraz mechanizmów tworzenia kopii bezpieczeństwa, replikacji i odtwarzania;
  • Analogiczne kompetencje w zakresie Microsoft SQL Server oraz innych systemów baz danych będą dodatkowym atutem.;
  • Doświadczenie w ramach środowisk serwerowych systemów operacyjnych MS Windows Server (wymagane) oraz Linux (dodatkowy atut) jako platform dla systemów baz danych oraz serwerów aplikacyjnych;
  • Ugruntowana, praktyczna umiejętność konstruowania zapytań SQL i ich optymalizacji, w celu pozyskiwania informacji z baz danych;
  • Znajomość PL/SQL w stopniu umożliwiającym sprawne monitorowanie procesów bazodanowych w tym procesów użytkownika w szczególności ich debugowanie, wykrywanie nieprawidłowości oraz rozwiązywanie ewentualnych problemów w przetwarzaniu danych;
  • Praktyczna umiejętność wdrażania nowych rozwiązań oraz ich monitorowania po wdrożeniu
  • Znajomość protokołów sieciowych w zakresie umożliwiającym rozwijanie i utrzymywanie w dostępności środowisk bazodanowych oraz aplikacyjnych;
  • Kompetencje w ramach desktopowych systemów operacyjnych MS Windows – instalacja i konfiguracja systemów, instalacja aplikacji klienckich dla systemów baz danych oraz wsparcie użytkownika wewnętrznego w zakresie ich prawidłowego działania;
  • Dodatkowymi atutami będą: znajomość zagadnień rynku kapitałowego, w stopniu umożliwiającym zrozumienie procesów zachodzących w domu maklerskim oraz doświadczenie w administrowaniu systemami brokerskimi. W szczególności dużym atutem będzie znajomość aplikacji firmy FIS (www.fisglobal.com) w zakresie wykorzystywanym w biurach maklerskich;
  • Wymagane operowanie językiem angielskim przynajmniej na poziomie umożliwiającym swobodne korzystanie z dokumentacji technicznej oraz pisemne raportowanie nieprawidłowości pracy do zewnętrznych dostawców oprogramowania;
  • Umiejętność komunikacji i prawidłowej interakcji z użytkownikami systemów;
  • Umiejętność analitycznego myślenia, sumienność, odpowiedzialność, umiejętność pracy w zespole.

Oferujemy:

  • Zatrudnienie na podstawie UOP;
  • Wynagrodzenie: 9 000 – 16 000 zł brutto;
  • Pracę zdalną;
  • Narzędzia niezbędne do pracy;
  • Możliwość udziału w szkoleniach;
  • Możliwość rozwoju.